VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

Aliens vs Predator - Requiem

Jak začít? Snad kdejaký fanda této série už viděl trailer na budoucí hit přelomu letošního a příštího roku. V poslední době se okolo něj začíná rojit spousta informací, které by jste se zde měli dočíst.

Podle dostupných informací stál film 40 miliónů dolarů, což je celkem málo ve srovnání s trháky jako jsou Transformers nebo Spiderman 3, ale za takové penízky se dá natočit kvalitní film. Žádné velké herecké hvězdy v něm neuvidíte, podle obsazení jde o seriálové herce, takže by snad jejich výkony nemusely být nějak extra špatné. Režiséři - bratři Strausovi měli dokonce snahu o nějaké herecké cameo, oslovili pár hvězd z filmů Predátor 1 a 2, ale bohužel jejich finanční požadavky byly přemrštěné nebo byli rovnou posláni do prdele - mluví se hlavně o Adamovi Baldwinovi z filmu Predator 2. Nevadí, podle traileru se snad dožijeme nějaké novodobé Ripleyové v podání Reiko Aylesworth. Nechme se překvapit.

Krátce k efektům. Podle traileru to zatím  na moc digitálních efektlů nevypadá, režiséři si plně vystačili s lidmi oblečenými do kostýmů a digitální efekty použili jen v nejnutnějších případech. V designu Vetřelců se vrátili k filmu Aliens a u predátorů udělali to samé - vrátili se k designu z filmů Predátor 1 a 2. Přece jenom v Andersonově filmu byli Predátoři pěkně obrněni a to se spoustě fanoušků nelíbilo a vetřelci byli takový paskvil všech dílů. Co mě dostalo dostalo úplně jsou zvuky - Strausovi veřejně přiznali, že zvuky Vetřelců jsou kopie z  filmu Aliens J. Camerona. Jen je pořádně prohnali přes počítače a digitálně je remasterovali. Tady je na všem jasně vidět, že jim na názorech a požadavcích fanoušků opravdu záleží a opět veřejně přiznali, že s filmem AVP od P. Andersona nechtějí mít nic společného. Bohužel museli nějak navázat na konec prvního dílu, ale k tomu později. Každopádně se už provalilo, že se určitě mrkneme na domovskou planetu Pradátorů.

K ději. Malé ospalé coloradské městečko vyruší z poklidného života katastrofa mimozemského plavidla. Co se na něm stalo? Zatím se toho moc neví, prý malý vylíhlý Predalien vyvraždí posádku predátorské lodi. Jak? Nechme se překvapit. Každopádně nejzajímavější informací je, že Predalien není jen tak obyčejná potvora - podle infromací je to dokonce samice, která má jak chuť lovit tak chuť k množení. A teď to nejzajímavější - má to to být Predalien Queen!!! Bohužel, královny vetřelců se ve filmu bohužel nedočkáme.

Ale zpět k ději.  Velká skupina lidí jde prozkoumat místo havárie, většina je napadena facehuggery, vylíhnou se vetřelci, začínají obsazovat město a vyvražďovat obyvatele. V momentě, kdy začínají stavět hnízdo v městské nemocnici, přijíždí na pomoc americká armáda, ale proti neznámému nepříteli nemá moc šancí. Vše probíhá za kontroly predátorů, kteří zabíjejí jak obyvatele města, tak vetřelce a pořádájí hon na Predailena.

Moc se toho o ději neví. V traileru se k městu dokonce blíží stíhačka s bombou na vyhlazení zamořeného města, vidíme mapy s míroju zamoření vetřelci a válečnou vřavu. Každopádně nikde není vysvětleno, kde se vzalo tolik facehuggerů (proč by jich predátoři tolik vozili)? Musíme se nechat překvapit.

Film bude přístupný od 17-ti let, protože míra násilí je v něm celkem drastická. Není to takové sado jako třeba Saw 3, ale lidského utrpení uvidíme určitě dost. Už aspoň podle traileru, kde není nouze o vykousnuté mozky, zabité děti, zmasakrované lidi, spoustu řevu, kyselinou rozpuštěné obličeje atd. I tak nechápu, proč je třeba na filmu Aliens nálepka 18. To je pro dospělé jen kvůli Hudsonovým sprostým slovům?:) Premiéra čeká Ameriku okolo Vánoc, do Evropy se film dostane zhruba o měsíc později, takže nás čeká ještě pár měsíců netrpělivého čekání.

Tady máte pár fotek, ať je to všechno pohromadě.
   

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX