VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

PROFILY HERCŮ

SIGOURNEY WEAVEROVÁ

Tato sqělá herečka ztvárnila poručici Ellen Ripleyovou ve všech čtyřech filmech. Je to její nejpopulárnější role, za kterou dostala hodně ocenění. U nás ji známe i z jiných rolí. Namátkou: Podnikavá dívka, Gorily v mlze, Krotilé duchů. Docela nedávno u nás točila film Sněhurka, kde hrála čarodějnici. U této herečky platí, čím starší tím lepší. Ve filmech podává velmi vyrovnané výkony, čehož si velmi cení kritika, a ještě nenatočila vyslovený propadák. Narodila se před 51 lety. Vlastním jménem Susan Alexandra Weaverová. Těsně před patnáctinami si změnila jméno na Sigourney, podle postavy ze slavného románu F. Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby. Rok žila v Izraeli. Má dva Zlaté glóby 1988 a dvě nominace na Oscara z roku 1988 za filmy Gorily v mlze a Podnikavá dívka. Samozřejmě byla nominována za film Vetřelci v roce 1986.

LANCE HENRIKSEN

Představitel Bishopa ve dvou dílech: druhém a třetím. Lance je dvorním hercem a oblíbencem a zároveň i přítelem režiséra Jamese Camerona. Jeho herecká kariéra je velmi pestrá, hrál ve filmech jako jsou Terminátor1 a Terminátor2: Den zúčtování, Studený jako kámen, Útěk z Absolomu. Mimochodem hlavní úlohu zabijáckého robota z budoucnosti měl hrát právě on, jenže roli mu vyfoukl Arnold Schwarzenegger. Tak ho James Cameron obsadil aspoň do role policejního důstojníka. Vše mu vynahradil rolí bezchybného androida Bishopa, která mu dodala potřebnou slávu. Henriksen je muž s ostře řezanými rysy, který je často obsazován do záporných rolí, ale z jeho filmů lze poznat jaký je to výborný herec.

MICHAEL BIEHN

Michael Biehn hrál pouze ve filmu Vetřelci, ale byl obsazen do jedné z hlavních rolí, jako desátník Hicks. Je to také oblíbenec Jamese Camerona, lze to poznat podle toho, že hraje ve většině jeho filmů. Například již zmiňovaný Terminátor1 a dalších pěti filmech. Ale objevil se také ve spoustě jiných filmů: Skála, Meteorit, Tombstone, Propast a dalších hitech. Většinou ve vedlejších rolích, které ale nelze přehlédnout, díky sqělému hereckému výkonu. Byla mu nabídnuta role i ve třetím díle vetřelců, ale odmítl. Někde na internetu jsem se dočetl, že se mu nelíbíla výše honoráře. Jeho smrt byla vyřešena tím, že zemřel při přistání na Fiorině. Nedávno jsme měli možnost ho vidět v kvalitních snímcích K2 a Propast.

BILL PAXTON

Tento herec je už legendou. Neuvěřitelný výkon ve filmu Vetřelci mu zanechal nesmrtelnou popularitu. Ve Vetřelcích stvárnil vojína Hudsona, a musím říct, že se mu to povedlo opravdu na jedničku. Plno emocí, zezačátku nebojácnost, ke konci totální panika. Jak už je zvykem i Bill Paxton je oblíbencem Jamese Camerona a přítelem Michaela Biehna. Hráli spolu v několika filmech pod režií Camerona. Paxton hrál ve filmech jako Twister, Mighty Joe Young, Tombstone, ale nevyhnul se také totálním propadákům. Nedávno jsem měl možnost vidět film Monolit, který byl Céčkové kvality, kde měl Paxton hlavní roli. Tak si říkám, Bille máš ty tohle zapotřebí?

JENETTE GOLDSTEIN

Tak mi řekněte, kdo nezná Jenette Goldsteinovou. Jistě, jméno není známé, ale když vyslovím jméno Vasquézová, určitě si hodně z vás vybaví energickou, svalnatou hispánku. Tato role ve filmu Vetřelci se stala jejím vrcholem. Zahrála si taky po boku Henriksena a Paxtona ve filmu Near Dark z roku 1987. Hrála sice ve filmech Titanic, Terminátor1, Terminátor2: Den zúčtování a dalších, ale to byly pouze menší role. Zase je přítelkyní Jamese Camerona, který ji občas obsadí do nějakého svého trháku. Goldsteinová je talentovaná herečka, která by potřebovala více šancí. Na internetu o ní není ani zmínka, kromě jedné fotky z filmu Titanic. Uvidíme, určitě o ní ještě hodně uslyšíme.

PAUL REISER

Carter J. Burke. Při vyslovení tohoto jména se vybaví, fandům filmů o vetřelcích proradný pracovník společnosti Weyland Yutani. Ale ve skutečnosti je to velmi dobrý herec. Jeho jméno naleznete ve filmech Policajt z Beverly Hills 1 a 2, nebo v seriálu Jsem do tebe blázen. Je to vcelku známý herec, ale objevil se taky v nějakých Béčkových filmech. Jeden příklad za všechny - film Nebezpečná budova. Novinka: Paul Reiser se objevuje v seriálu Jsem do tebe blázen, který vysílá ČT1.

CARRIE HENNOVÁ

Malá, hlasitě křičící, holčička, poslední přeživší z LV 426. Měla vcelku talent a hrála přirozeně. Proč mluvím v minulém čase? Protože se v jiném filmu než Vetřelci neobjevila. Je to smutné, ale je to fakt. Vtéhle době je jí 24 let.

A CO OSTATNÍ?

Ať už jde o Winnonu Riderovou, Veronicu Cartwrightovou, Ala Matthewse, Tipa Tippinga, Toma Skerritta, Johna Hurta, Wiliama Hopea, Marka Rolstona, Charlese Dancea, Charlese S. Duttona, Briana Glovera jedná se vesměs o dobré herce, o kterých se toho moc neví. Zvláště ve filmu Vetřelci, kromě uvedených hlavních rolí, hráli kaskadéří nebo občasní herci. Film Vetřelec4: Vzkříšení neuznávám, protože herecké výkony kromě S.Weaverové mě nenadchly. Bohužel smrt nechodí po horách, ale po lidech, zemřeli dva herci z této tetralogie. Je to Paul Maxwell (vanLeuven) a Tip Tiping (vojín Crowe), oba z filmu Vetřelci.

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX