VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

KNIHY

Takže, jak už jsem řekl, mám zlomené koleno, tak čtu, což už v dnešní době mnoho lidí nedělá:-)) Popud k tomu mi dal spolupracovník, který mi půjčil knížku Vetřelci - Hnízdo na Zemi.

Je to knížka od nakladatelství Perseus. Je to série VETŘELCI a vyšly v ní čtyři díly:

HNÍZDO NA ZEMI
STANICE HRŮZY
KRÁLOVNA
GENOCIDA

Měl jsem možnost přečíst jen dva díly a to první a poslední. Nějak nemůžu sehnat druhý a třetí díl. A cena taky není zrovna nejnižší:-))

Ale vraťme se k dílu prvnímu. Napsal ho Steve Perry v roce 1992, takže v době, kdy o filmu Vetřelec - Vzkříšení nemohl mít ani potuchy. To proto, že tato knížka se motá v období po druhém a třetím díle a proto, že se tam objevuje hodně techniky z těchto filmů.

Takže tu je děj. Pár let (není upřesněno kolik) po konfliktu Ripleyové s vetřelci se objeví na jiné planetě další kolonie vetřelců. Opakuje se situace z LV 426 tj. za odmlčenou kolonií se vydává vojenská jednotka, která objeví jednu malou holčičku Billie. Děj se motá okolo vojáka Wilkse.

O 13 let později chce chamtivá společnost získat pro vojenské účely získat vetřelce. Proto si jako experta pozve chlastajícího Wilkse a nějak ho donutí letět. Billie je zavřená v blázinci, protože je prý nebezpečná pro ostatní lidi. Wilks ji ze starého přátelství unese a příběh začíná:-))

Zatímco vojáci letí na Hnízdiště, na Zemi se rozpoutá peklo, protože společnost už jednoho vetřelce na Zemi má. Bohužel i v této době existují teroristi, kteří zlikvidují základnu a nechají do sebe naklást zárodky.

Vymkne se jim to z rukou a na zemi se začínají objevovat první hnízda. Zezačátku lidstvo nemá problémy je likvidovat, ale vetřelci se učí a hnízdí po malých koloniích. Lidstvo přestává zvládat situaci a začínají vymírat první města - Moskva, Jakarta, Paříž, Los Angeles. Je zničena Austrálie a lidstvo začíná hromadně opouštět Zemi.

Mezitím na Hnízdišti vojáci umírají. Když zjistí, že na to, aby dotáhli vetřelce na loď, nemají, opouští Hnízdiště. Když doletí po dlouhých měsících na Zemi zjistí, že je skoro celá zamořená, kromě pár vojenských základen. Wilks, Billie a jeden voják opouští Zemi a tím knížka končí. Určitě by stála za zfilmování, ale už to skončilo jinak:-))

No druhy a třetí díl mi unikly, ale podle všeho se lidstvu podařilo vetřelce na Zemi porazit a začínají se obnovovat zničené města.

A tím začíná knížka Vetřelci - Genocida, kterou napsal v roce 1993 David Bichoff. Děj se motá okolo vojína Kozlowské a farmaceutického magnáta Granta. Lidstvo vytvořilo neškodnou drogu Oheň, která je destilovaná přímo z esence tělesné chemie vetřelců. Tedy spíš Královny (v knize se tomu říká mateří kašička). Jenže zásoby na Zemi se tenčí a tak se rozhodlo vyslat na planetu Hnízdiště vojenský tým, který má přivézt několik tisíc tun této kašičky.

Děj skoro opakuje první knížku, ale je i tak zajímavý. Je tam plno nové techniky a zbraní. Vetřelci jsou rozdělení na dvě rasy - červenou a černou a na své domovské planetě mezi sebou bojují.

Opět zahyne pár vojáků, ale kašička se podaří sehnat. Docela zajímavým nápadem je to, že na Zemi existuje pár posledních hnízd, ale lidstvu to příliš nevadía pomalu je likvidují.

 

Další a zatím poslední knihou, kterou chci popsat je knížka VETŘELEC od ALANA DEANA FOSTERA roku 1993 a vyšla v nakladatelství Argo. Je to knížka na motivy filmu Vetřelec, akorát s tím, že se dozvíte vice o všech postavách, o jejích myšlenkách atd. Každopádně největším triumfem této knížky je to, že je dělaná podle nesestříhané edice filmu. Takže se dočtete o tom, jak Ripleyová a Lambertová řeší to, jestli se s nima vyspal Ash, nebo to, jak Ripleyová najde při útěku z Nostroma Dallase, který se pomalu mění v kokon. Určitě si ji někde sežeňte, protože stojí za to.

To je zatím vše...

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX