VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

KDO ŽE JE VETŘELEC?

Takže kdo je Vetřelec (v angličtině Alien). Vetřelec je jedna z nejkrvalečnějších potvor, jakou kdy filmový průmysl stvořil. Živí se převážně lidmi, nepohrdne ani psy. Jeho životní cyklus je velmi složitý, takže vysvětlování lidem, kteří neviděli ani jeden díl téhle úchvatné tetralogie je dosti těžké.

V díle prvním přistává posádka rakety na neznámé planetě, kde naleznou plno VAJEC. Bohužel v prvním díle bylo vysvětleno množství vajec tím, že byly přivezeny v neznámé kosmické lodi. Naopak v druhém díle se objevila KRÁLOVNA která vejce kladla. Ale to jsem předběhl téma, z vajec se vylíhne taková PŘÍSAVKA - FACEHUGGER, která se přisává lidem na hlavu, aby jim snesla do těla EMBRYO. Embryo se v těle pěkně líhne, až časem vyskočí a tím usmrtí tělo hostitele. Pak nastává poslední fáze: DOSPĚLÝ VETŘELEC. Ten už se živí lidmi. Samozřejmě KRÁLOVNA se taky narodí z člověka. Jen je udivující, jak embryo pozná že se má vylíhnout v Královnu.

Zajímavostí je, že ve speciální edici dílu prvního bylo rozmnožování vetřelců popsáno tak, že člověk byl zabalen do nějaké podivné látky a měnil se pomalu ve vetřelčí vejce. Ale tahle scéna byla nakonec vystřihnuta.

Je to napsáno trochu zjednodušeně, ale takhle to vypadá. Nejlíp předvedl životní cyklus díl druhý, bohužel čtvrtý to dotáhl až do klonování. Můj názor je, že kdyby VETŘELCI doopravdy existovali a shodou náhod by se sem dostali, byl by konec lidstva. Tak je například ukázáno ve SPECIÁLNÍ EDICI dílu druhého, kdy stačilo nalézt jedno vejce a kolonie o počtu 160 lidí byla během několika hodin vyvražděna!!!!

A kdo, že vlastně vytvořil VETŘELCE? Geniální kreslíř Hans Rudi Giger, který ho zobrazil ve své knize Necromonicron. Ten navrhl pouze jeho zobrazení. Filmy natočily čtyři režiséři a vyvedlo se jim to různě. První díl natočil Ridley Scott, druhý božsky natočil James Cameron, třetí opravdu psychologicky David Fincher a čtvrtý otřesně a moc evropsky Jean-Pierre Jeunet, který obsadil svoje oblíbené herce...

Prosakují informace o VETŘELCI 5 , kde by měla s určitostí hrát Sigourney Weaverová, ale bohužel i Winona Ryderová:-((. Prý že se mariňáci vracejí zpět na LV 426, nebo že se děj bude odehrávat na Zemi a podobné drby. Podle mně by bylo nejlepší, kdyby 3 a 4 díl byly prohlášeny za hibernační sny, a nastalo by pokračování dílu druhého!! Ostatně tohle bylo navrhováno už před natočením 4 dílu...

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX