GET /gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=20&pos=1 HTTP/1.1 Host: www.avpgalaxy.net User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4 Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5 Accept-Language: cs,en-us;q=0.7,en;q=0.3 Accept-Encoding: gzip,deflate Accept-Charset: windows-1250,utf-8;q=0.7,*;q=0.7 Keep-Alive: 300 Connection: keep-alive Referer: http://www.avpgalaxy.net/gallery/index.php?cat=20 Cookie: cpg143_data=YTozOntzOjI6IklEIjtzOjMyOiJmYmE0Y2IwN2VkNTYyMTQ3YzE3YWYzZjcxYTcxMDQ2YSI7czoyOiJhbSI7aToxO3M6MzoibGl2IjthOjU6e2k6MDtzOjM6IjUxOCI7aToxO3M6MzoiNTIxIjtpOjI7czo0OiIxMDUzIjtpOjM7czo0OiIyNzM5IjtpOjQ7czo0OiIyNzE0Ijt9fQ%3D%3D; PHPSESSID=c4d21a15f24331de55ce2803031a9460 alien


 

 

VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

STARSHIP TROOPERS

Zfilmovat vynikající knihu R.A. Henleina byl velmi odvážný a technicky náročný úkol. Pokusil se o to Paul Verhoeven v roce 1997 a ihned po uvedení do kin se film stal hitem. To Paul Verhoeven potřeboval, protože jeho předchozí film Showgirls byl jedním z největších propadáků všech dob. A to Verhoeven natočil takové trháky jako je Total Recall nebo RoboCop.

Děj je vcelku jednoduchý, ale zajímavý. Zemi napadají obrovští brouci s cílem zlikvidovat celé lidstvo. Na jejich planetu Klendathu jsou pravidelně vysílány jednotky mariňáků s cílem zlikvidovat jejich populaci. Umírají statisíce vojáků a brouků neubývá. Navíc brouci vysílají na naši planetu vražedné asteroidy.

Jedna fáze příběhu se motá o partě právě vystudovaných studentů. Shodou náhod chtějí jít všichni do armády a stát se občany (mělo to plno výhod). Všichni se tam dostanou a už končí sranda. Ono přes 45 minut se nic neděje, študáci si pokecávají, trsají, hrajou americký fotbal atd. Celé je to takové zajímavé, protože ikdyž se film odehrává v daleké budoucnosti, vypadá svět úplně normálně. V armádě se toho taky moc neděje. Sledujeme jednotku jak se sprchuje a klábosí, obědvá, cvičí atd.

Pak už přichází na řadu Verhoevenova úchylnost. Pěkná otevřená zlomenina, dlaň probodnutá vrhnutým nožem, z jedné čtvrtiny ustřelená hlava. Nic pro slabé nátury.

Brouci vyšlou na Zemi asteroid, který zničí celé Buenos Aires (celá naše parta z něj pochází) a lidstvo se rozhodne je navždy vymýtit. Je vysláno několik set tisíc vojáků (nováčků) a bitva se promění v masakr. Přes sto tisíc vojáků zemře a armáda už neví jak dál.....

Právě bitvy s brouky jsou ta pravá podívaná. Plno brouků, plno mariňáků, všude se střílí, panika, krev, utrhané končetiny apod. Tady se Verhoeven vyžíval.

Herecké obsazení je velice slabé na jména, i když výkony jsou vcelku slušné. Celé je odůvodněné tím, že Verhoeven vrazil všechny prachy do speciálních efektů a na herce mu už nezbylo. Do hlavní role Jonnyho Rica byl obsazen Casper van Dien, do rolí jeho dvou přítelkyň Carmen Ibanezové a Dizzy Floresové byly obsazeny hollywoodské krásky Denise Richardsová a Dina Meyerová. Ale snad nejznámější jméno jen Michael Ironside, který si střihnul roli velitele Ruzchaka. Jen tak pro zajímavost: hrál hlavní zápornou ve dalším trháku Verhoevena Total Recall.

Část filmu je brána jako takový televizní pořad. Párkrát je přerušen vstupy, kde je ukazována odolnost brouků, přímý přenos z bitvy, reklama na přímý přenos z popravy a podobné úchylárny. A neustále se objevuje: Chcete vědět víc?

Technicky je film na výborné úrovni, brouci pěkně splývají s krajinou a vojáci docela střílejí do nich a ne mimo. I když jedna z hrdinek je probodnuta pařátem v oblasti ramene, krev z ní tryská a po chvilce už střílí jako by se nic nedělo. No třeba byla nějaká odolná. Film stál přes 100 miliónů dolarů a zhruba 80 miliónů šlo na speciální efekty, výpravu, hudbu atd. Mimochodem hudbu složil řecký skladatel Basil Poledouris a dá se poslouchat a k filmu přesně sedí.

Momentálně nám nezbývá než čekat jestli se bude natáčet druhý díl nebo ne. Verhoeven říkal, že ano, ale uběhlo pět let a kde nic tu nic. Na internetu není na toto téma ani půl slova...

Koncem roku 2ooo vyšla z dílen firem Blue Tongue a Hasbro hra Starship Troopers. Je to realtime 3D strategie. Ikdyž nemají 3D strategie na růžích ustláno, zde se to podařilo zkloubit do hratelné formy. Možná je to tím, že nemusíte nic stavět atd. Prostě jen ve dvaceti různých misích ovládáte svou jednotku vojáků a plníte úkoly. Potkáte všechny druhy brouků a souboje s nimi budou opravdu tuhé. Hra vypadá i na dnešní dobu více než dobře a dostala v herních časopisech dobré hodnocení, takže nezbývá než ji sehnat a začít pařit:-))

Zde je pár obrázků z filmu...


 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX