VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

CHARAKTERY

ELLEN RIPLEYOVÁ

Sympatická mladá žena, která v prvním díle zahrála mladou poručici, která jako jediná přežije krvavý masakr na Nostromu. V druhém díle po 57-leté hibernaci zjišťuje, že všichni její přátelé jsou pryč, a zjišťuje, že je mrtvá i její dcera. Oporu nalézá v malé dívce Newt. Ze začátku je to vystrašená žena která nechce na navrát LV 426 ani pomyslet, a později zachrańuje celou posádku.Bohužel ve třetím díle Newt umírá na utopení a umírá i Dwayne Hicks. Právě ve třetím se z Ripleyové stane úplný pesimista. Kašle na všechno, a když se dozvídá že je v ní vetřelec rozhoduje se pro smrt. Právě v tomto okamžiku si každý divák řekl, že je konec ale.... Ripleyová je naklonováná a je tu zas. Tentokrát to nevypadá, že by chtěla bojovat proti vetřelcům. Jen chce utéct od jejich vlivu. Nakonec se dostává na zemi. Život Ellen Ripleové trvá už nějakých 300 let!!!!

BISHOP

Android, který nebyl moc oblíbený u Ripleyové. Ale plnil co mu, kdo přikázal. Jeho ukázka co umí s nožem byla perfektní. Jeho tvář bez emocí, mluva bez sprostých slov, tohle všechno nám utkvělo v paměti. Ke konci dostal uznání i od Ripleyové. Leckdy měl zcela nepřítomný (přesvědčil se o tom i Wierzbowski) pohled. Objevil se i ve třetím díle, ale tam byl tak trochu ve větším rozsahu nepoužitelný. Ale Ripleyové se ho podařilo rozjet, a hodně jí pomohl. Na konci se objevil jako tvůrce Bishopa, ale byl to taky android s povelem získat vetřelce.

DWAYNE HICKS

Taky velmi populární postava. Po smrti Aponea se stal velitel zbytků jednotky. Zezačátku v pohodě, později raději ani nespí, aby ochránil posádku. Jeho oblíbená zbraň byla brokovnice, která se dědila v jeho rodině. Přežil až do konce, ale byl popálen kyselinou z roztříleného vetřelce. Ve třetím díle se objevil jako mrtvola, protože zemřel při přistání EEV.

WILLIAM HUDSON

Pravděpodobně nejpopulárnější postava hned po Ripleyové. Věčně uremcaný, sprostý, uřvaný. Velký kámoš s Hicksem a Vasquézovou. Po masakru ve vetřelčím hnízdě, bylo v každé jeho větě sprosté slovo. Zvlášť při jeho smutné smrti, kdy se povzbuzoval nadávkami při kosení vetřelců. Byl velmi odvážný, i když občas ho strach přepadl.

CARTER J. BURKE

Pracovník společnosti Weyland Yutani, který jel taky na LV 426. Zpočátku byl velmi sympatický i nedůvěřivé Ripleyové. Podpořil Ripleyovou i při záchraně vojáků z hnízda. Ale pak se z něj vyklubal velký podrazák, který se snažil ze všech sil dostat nějakého vetřelce na Zem. Doplatí na to a zemře, i když to není ukázané. Burke přežije a je do něj nakladeno vejce. Ripleyová mu pomůže a dá mu granát, aby mohl spáchat sebevraždu.

JENETTE VASQUEZOVÁ

Nejpopulárnější žena hned po Ripleyové. Krásná, svalnatá a ukecaná. Pořád se popichuje s Hudsonem, ale přesto jsou to dobří kámoši. Nesnáší Gormana, což mu dává dost často najevo. Její blízký přítel byl Drake. Při pokynu k odebrání zásobníků sice uposlechne, ale vytáhne z kapsy další, pro sebe i pro Drakea. Poté zachrání kůži sobě i dalším.

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX