VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

VETŘELCI

,Hej, Vasquézová nespletli si tě někdy s chlapem?´´ ,,Ne! A Tebe?´´

Po dlouhých dohadách natočil režisér James Cameron (Terminátor, Terminátor2: Den zúčtování, Titanic) v roce 1986 další kultovní film s názvem Vetřelci (Aliens). Tento skvělý akční film slavil úspěch po celém světě, zvláště pak v Japonsku, Severní Americe a v západní Evropě. U nás se film vysílat nemohl, protože se nelíbil tehdejšímu režimu. Ale to není podstatné...


Do hlavní role byla opět obsazena skvělá Sigourney Weaver (Ripleyová), kterou doplňují herci jako Lance Henriksen (Bishop), Michael Biehn (Hicks), Bill Paxton (Hudson) nebo Janette Goldstein (Vasquézová). Tyto herce skvěle doplňují druhořadí herci nebo kaskadéři.


Děj se motá 57 let po výbuchu Nostroma, kdy záchranný modul nalezne bezejmenný vesmírný komplex.
Zpočátku Ripleyová nechce věřit, že byla v hibernaci 57 let a trápí ji noční můry. Posléze obtížně vysvětluje ignorantním šéfům proč nechala vybuchnout Nostromo. Za dobu její hibernace byla planeta LV 426 obsazena planetovými inženýry a jejich rodinami, což však Ripleyová neví. Po ztracení kontaktu s LV 426 je vyslána loď Sulaco se speciálním komandem mariňáků, aby zjistila co se stalo. Ripleyová se nechá přemluvit a letí taky.
Abych neprozradil příběh nebudu vypisovat celý film, ale budu se věnovat technické stránce filmu. Film má perfektní střih, hudbu, zvuky, kameru, rychlou akci, často se měnící děj a prostě všechno. Sice kopíruje pár scén z prvního filmu (narození vetřelce, zničení androida...), ale nevypadá to blbě. Jsou to scény které prostě nemohou chybět v žádném filmu s vetřelovskou tématikou.


Zbraně. To je kapitola sama o sobě. Jak se podařilo Jamesi Cameronovi vytvořit tak realistické zbraně, jako jsou pulzní puška nebo Smartgun je prostě neuvěřitelné. Trochu archaicky vypadá snad jen Hicksova brokovnice (podle scénaře je od pradědy jeho pradědy) nebo taková obyčejná pistolka. Divák si prostě musí myslet, že ty zbraně doopravdy existují, tak skutečně vypadají a chovají se. Dále technické vybavení Sulaca. Nakladač nebo transportér APC vypadají futuristicky.


Jinak tento film byl natočen ve dvou verzích. Jedna sestříhaná a druhá nesestříhaná. Sestříhanou vysílala TV N@VA před pár lety, ale nesestříhaná obsahuje plno důležitých scén (Ripleyová se dozvídá, že její dcerka Amy už nežije, dozvíme se o životě kolonistů atp.), celkem asi 30 minut filmu. Speciální edice vyšla v roce 1989 v nákladu 10.000 kusů a obsahovala opravdu všechny scény, v roce 1999 vyšla edice ve které už pár scén chybí.

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX