VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

VETŘELEC 4 - VZKŘÍŠENÍ

Tož začnu narovinu. Tenhle film je jedna z největších kravin co jsem, kdy viděl. Dalo by se říct, že kdyby ve filmu nehrála Sigourney Weaverová, tak by upadl do B kvality. Naštěstí její herecký výkon je, jak už jsme u ní zvyklí, perfektní. Jenže tohle celý film nezachrání. Děj absolutně nepochopivý, vetřelci velmi podivní, stvoření, které porodila Královna hnusné, Královna ale byla nádherná, hodně divných sekvencí. Nemám chuť se o tomhle braku rozepisovat. Kdyby tvůrci poslechli náměty fanoušků možná by se to nějak povedlo. Fanoušci navrhovali, aby celý třetí díl byl pouze hibernační sen. Bohužel.

Nevím jestli za to může režisér Jean-Pierre Jeunet, který si do filmu dosadil svoje oblíbené herce nebo, sice krásnou, ale herecky netalentovanou herečku Winonu Riderovou, nebo scénaristi. Herci jako Michael Wincott, Brad Dourif, Dominique Pinon, Ron Pearlman mi nic neříkají a hrají opravdu jako by jim nikdo nezaplatil. Mimochodem Weaverová dostala za tuto roli 11 miliónů dolarů!!! Proto asi nezbyly peníze na honoráře pro zbytek herců.

Zbraně, které se ve filmu používají taky za moc nestojí. Žádné rychlopalné nádhery jako z filmu Vetřelci, ale nějaké vylepšené brokovnice. Fakt nepochopitelné.

Nevím jestli by v nějaké daleké budoucnosti existovali vozíčkáři, když už se lidstvu podařilo sestrojit androidy. Nebo nechat kosmickou loď Aurigu narazit na Zemi. To fakt museli tvůrci kouřit asi moc silnou trávu.

Ale pokud chcete aspoň náznak příběhu tak tady je. Pašerácká loď Betty přistává na vesmírném kolosu Auriga, která má být vědeckou lodí. Přiváží ukradené zmrzlíky (lidi v cryospánku) pro rozmnožení vetřelců. Na palubě Betty je i androidka Call, která má zabít naklonovanou Ripleyovou. Vetřelci uprchnou a začíná holý boj o život. Pár pašeráku umře, ale žádné drama z toho nečekejte. Mockrát se neleknete, já osobně jsem se lekl při jedné scéně, což je dost málo. Fakt nedoporučuju.

Snad jedna zajímavá scéna je, kdy Ripleyová chytne jednoho doktora do svých stehen. Začne hrát úplně zajímavá francouzská hudba a kamera má zajímavé pohledy...

A příkladem hrozné scény je snad ta, jak kapitánoví Aurigy vykousne vetřelec půl mozku a nebohý kapitán si stihne ještě sáhnout do díry ve své hlavě a vytáhnout si kousek mozku. A to ještě zvládá ve stoje. Byl to fakt pěkný pokus o vtíp...

Možná se někomu tenhle film někomu líbil, ale já mezi ně nepatřím. A tímhle tuhle recenzi končím.

 

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX