VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

VETŘELEC 3

,,Máte nějakou víru sestro?´´ ,,Ne!´´ ,,Tady je dost víry i pro Vás.´´

Po dlouhých 5 letech v roce 1991 se rozhodlo, že se natočí další film o vetřelci. Do hlavní role byla obsazena opět a zase Sigourney Weaverová, která si od producentů vysmlouvala honorář 5 miliónů dolarů. Natáčení se ujal mladý režisér David Fincher, který hned od začátku nastolil doslova peklo.

USS Sulaco vracející se k Zemi. Královna ještě před soubojem s Ripleyovou stačila snést dvě vejce. Z jednoho vejce vylezl facehugger, který se přisál na Ripleyovou spící cryospánkem. Sám se zranil (nebo to bylo naschvál?), načež jeho kyselinová krev rozežrala podlahu. Vzniklý požár donutil počítač přesunout cryomrázáky do záchranného EEV modulu. Ten přistál (no spíš spadl) do moře na planetě Fiorina161. Hicks a Newt nepřežili, Bishop byl neschopen provozu. Fiorina je opuštěná vězeňská kolonie pro několik tisíc vězňů, kterou teď obývá 25 vězňů a dva hlídači. Ripleyová hned po probuzení jde dohola (!) , a dozvídá se, že nikdo nepřežil.

Tak takle nějak tenhle trhák začíná. V Evropě se stal film okamžitě hitem, ale v Americe se potácel na hranici průměrné návštěvnosti. No jo, přihlouplí amíci. No pokračujme dále.

Ripleyová zjistí, že na Sulacu bylo další vajíčko, ze kterého už je venku facehugger. Po několika minutách je napaden facehuggerem pes, a z něho se vyklube jedna známá potvora - Vetřelec. Začíná pomalu vyvražďovat vězně, přesto ji nikdo nevěří, že vinen je nějaký mimozemský tvor. Až když přímo před očima všech zabije vetřelec velitele věznice začnou Ripleyové věřit. Jenže ve věznici není kromě pár nožů ani jedna zbraň (tohle si Sigourney Weaverová vynutila), je Ripleyová skeptická. Nechce se jí bojovat, protože je už unavená z neustálých bojů s touhle potvorou. Když nakonec zjistí, že je sama nositelem vajíčka, rozhodne se bojovat. Nejdřív se rozhodne ho spálit, jenže akce se nezdaří a několik vězňů na to doplatí životem. Druhá akce, zahnat ho do kokily a uškvařit ho olovem se zdaří, a vetřelec je zahuben.

Jenže Ripleyová tuší, že musí taky zemřít rozhodne se ukončit svůj život sama skokem do kokily. Takhle film končí (je to velmi stroze napsané). Je to fakt velmi pěkná scéna.

Po filmu Vetřelci je právě tenhle film to nejlepší z celé série. Potemělé scenérie, spousta tmavých barev, plno skepse, holé hlavy, bezmocnost. To je právě to co dělá z tohohle filmu hit. Technicky je také na velmi vysoké úrovni. Objevily se zde náznaky počítačových animací, plno zpomalených záběrů. Tohle všechno natočil Fincher v době, kdy neměl za sebou žádný film. O pár let natočil další psychologický film Sedm. Je zajímavé, že se mu podařilo natočit další sqělý film s vetřelovskou tématikou. Ridley Scott nabídku natočit tenhle film odmítl. Weaverová si jako spoluproducentka vynutila milostný akt, i když k němu nebylo žádné opodstatnění.

Herecké obsazení je slabší na jména, ale na výkony vynikající. Jména jako Charles Dance, Charles S. Dutton, Brian Glover vám asi nic neřeknou, ale je potěšení se dívat jak se zhostili různých rolí. Nakonec se objeví i Lance Henriksen jako stvořitel Bishopa (což není pravda: po ráně tyčkou mu visí ucho z hlavy, asi špatný materiál). Film je zvláštní i tím, že mezi přeživšími už není Ripleyová. Tenhle masakr přežil pouze jeden jediný vězeň.

To je opravdu všechno co jsem chtěl k tomuto psychologickému hororu napsat.

 

 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX