VETŘELEC 1
VETŘELCI
VETŘELEC 3
VETŘELEC 4

KNIHY

OBRÁZKY

VIDEA

ČESKÉ VIDEA

ČESKÉ ZVUKY

PROFILY HERCŮ

CHARAKTERY

PC HRY

KDO JE TO VETŘELEC

SOUNDTRACK

TECHNICKÉ FAKTA

DOWNLOAD

ZAJÍMAVOSTI A ÚVAHY

ČESKÝ SCÉNÁŘ

DISKUZNÍ FORUM

KDO JSEM

CHYBIČKY A KRAVINKY

LONDÝNSKÁ INSPEKCE

FILM AVP - ÚVAHY

 

RECENZE NA OSTATNÍ FILMY:

RESIDENT EVIL

HVĚZDNÁ PĚCHOTA

HORIZONT UDÁLOSTI

 

RESIDENT EVIL

Resident Evil je mezi hráči her na Playstationu a PC hodně známý pojem. Jde o sérii her od japonské firmy Konami, která pojednává o zvrhlých pokusech společnosti Umbrella s nebezpečným virem.

Tohoto tématu se chytl režisér Paul Anderson, který má za sebou takové kousky, jako kultovní Horizont události nebo Mortal Kombat 1. Jeho specialitou jsou ponuré sci-fi filmy, které prokládá akčními scénami a hodně krvavými záběry.

Už proto, že to točil Anderson, jsem se hodně tešil na premiéru v našich kinech. Sice mě pár lidí odrazovalo, že to je blbost, ale nedal jsem na ně. Ale dostaňme se k filmu..

Vzhledem k omezenému rozpočtu zde nehrají žádné Hollywoodské hvězdy, ale jen méně známé herečky Milla Jovovich (Pátý Element, Johanka z Arku) a Michelle Rodrigues (Rychle a zběsile), které jsou doplněné dalšími herci.

Děj začíná v útrobách společnosti Umbrella ve městě Raccon. Společnost se nachází několik desítek metrů pod zemí, s čímž jsou smíření i zaměstnanci:-)) Zezačátku nepochopíte o co jde, ale nějaká mužská postava rozbije v laboratoři zkumavku s virem, který se začne šířit klimatizací.

Centrální počítač uzavře všechny únikové cesty a zaměstnanci začínají panikařit. Počítač vyhodnotí situaci a pustí do celého objektu plyn, který všechno živé usmrtí.

Souvisle s tím se probouzí ve sprše dívka, která si nemůže vzpomenout kdo je, co tam dělá atd. Do jejího domku vnikne po zuby ozbrojené komando, které má za úkol vypnout centrální počítač v Umbrella.

Děj pokračuje, komando se dostane do Umbrella, jenže počítač se nechce nechat vypnout a navíc se do toho všeho pustí oživlé mrtvoly, které mají nekonečný hlad.

Právě na mrtvolkách celý film stojí, protože nějakých 12 let se neobjevil žádný pořádný film s oživlými mrtvolami. Jsou docela odolné a někdy i vtipné, když vidíte týpka se zlomenou nohou v kotníku, jak táhne sekyrku a jde na něm vidět, že má asi hlad:-))

Hlavní záporná postava, nakonec není člověk, ale nějaký genetický mutant, kterému se ve hře říkalo The Licker. Malý rozpočet se asi projevil na jeho počítačové kvalitě i počtu minut ve kterých se objevuje.

Na hudbu asi peníze zbyly, protože se jí chopil extravagantní rocker Marylin Manson, který dodal filmu skvělou atmosféru. Diky jeho hudbě se v lekavých momentech leknente i když si říkáte, že se neleknete:-))

Člověku, který neholduje sci-fi filmům, se asi líbit nebude, ale ostatní si tenhle film budou asi vychutnávat. Momentálně se prý natáčí druhý díl, což se dalo očekávat vzhledem k otevřenému konci a solidnímu úspěchu v kinech.

Na závěr pár obrázků, abyste měli nějakou představu jak film vypadá... 

 


Sulaco
velikost: 2,27MB
délka: 1:16 minut
formát: DivX


Badass
velikost: 1,52MB
délka: 0:46 minut
formát: DivX


Hadley´s Hope
velikost: 7,26MB
délka: 5:40 minut
formát: DivX


Vetřelec 3
velikost: 1,49MB
délka: 1:15 minut
formát: DivX


Kolonie 1
velikost: 1,85MB
délka: 1,34 minut
formát: DivX


Kolonie 2
velikost: 1,38MB
délka: 1:08 minut
formát: DivX


Dwayne
velikost: 434kB
délka: 0:19 minut
formát : DivX


Sentry guns
velikost: 4,34MB
délka: 2:40 minut
formát: DivX


Brett
velikost: 1,12MB
délka: 0:49 minut
formát: DivX